W dniu 26 maja 2018 r. w pięknej, słonecznej pogodzie, przeprowadzona została impreza sportowa    „Polska Biega” i „X Jubileuszowy Bieg Ulicami Witaszyc”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie na Rzecz Witaszyc, Sołectwo Witaszyce, Zespół Szkół w Witaszycach. Burmistrz Jarocina objął imprezę patronatem honorowym. Z organizatorami współpracowała miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna.

Fotografie z wydarzenia zamieszczamy w naszej Galerii, a obszerną relację można przeczytać po wybraniu przycisku "Więcej" ...

Już po raz piętnasty Stowarzyszenie na Rzecz Witaszyc zorganizowało wypoczynek dla dzieci z sołectwa Witaszyce. W tym roku 45 uczestników skorzystało z bogatego programu przygotowanego przez Zarząd Stowarzyszenia.

Działo się sporo, fotorelację można obejrzeć w naszej Galerii.

29 września podsumowano półroczną realizację projektu „Cudze chwalicie ... rowerem przez Ziemię Jarocińską”. Zakładał zorganizowanie pięciu ogólnodostępnych, cyklicznych wycieczek rowerowych, z udziałem dorosłych i dzieci oraz osób spoza gminy Jarocin. Każdy z uczestników wycieczki wyposażony został w mapkę z trasą przejazdu i inne wydawnictwa związane z historią obiektów. Uczestnicy otrzymali koszulki z logo stowarzyszenia i elementy odblaskowe. Wszystkie wyprawy opisuje pamiątkowa broszura, którą publikujemy w dziale Dokumenty

   

Większą ilość fotografii z wycieczek zamieszczamy w naszej Galerii.

W sobotę 26 maja 2018 w całej Polsce odbywać się będzie akcja "Polska biega", która ma zmobilizować do aktywności fizycznej młodszych i starszych biegaczy. Takie działanie odbędzie też w Witaszycach, start do biegu na boisku sportowym przy ulicy Kolejowej od godziny 1100,, a rejestracja uczestników od godziny 10.00
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału, a wcześniej do zapoznania się z Regulaminem Polska Biega 2018, który zamieszczamy w dziale Dokumenty.

Tego samego dnia w sobotę 26 maja 2018 na boisku sportowym przy ulicy Kolejowej o 1300 start do Marszu Nordic Walking a o 1400 start do Biegu Ulicami Witaszyc. Rejestracja uczestników od godziny 12.00
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału, a wcześniej do zapoznania się z Regulaminem Biegu Ulicami Witaszyc 2018, który zamieszczamy w dziale Dokumenty.
 

 

 

W dniu 17 kwietnia 2018 r. z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc w "Pałacu Witaszyce" wygłoszona została przez Pana Tomasza Klauzę pogadanka nt. "Wiosna Ludów w Wielkim Księstwie Poznańskim" z okazji 170 rocznicy Wiosny Ludów, Zjazdu Witaszyckiego i spotkania gen. L. Mierosławskiego z gen. K. Willinsenem w 1848 roku w witaszyckim dworku.

Po wysłuchaniu prelekcji uczestnicy spotkania złożyli kwiaty i zapalili znicze przed pomnikiem ofiar w walce o niepodległą Polskę oraz odśpiewali „Rotę”. Druhowie OSP w Witaszycach pełnili wartę honorową. Zwiedzono też dworek, w którym odbył się zjazd, a obecnie mieści się Muzeum Wojen Napoleońskich. Wydarzenie to kolejne oddanie hołdu ofiarom wojny i walk powstańczych, w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Fotografie z obydwu wydarzeń zamieszczamy w naszej Galerii

W sobotę 10 marca 2018 r. w sali sportowej Zespołu Szkół w Witaszycach odbył się V memoriał im. Mieczysława Waszaka w Halowej Piłce Nożnej dzieci rocznik 2007 i młodsi o godz. 9:00 a o godz. 11.00 turniej dla dorosłych. Zawody otwarł wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc p. Ryszard Jacek witając zaproszonych gości, organizatorów i zespoły.

Zdjęcia do obejrzenia w Galerii.

Zapraszamy na V Memoriał im. Mieczysława Waszaka w Halowej Piłce Nożnej przeprowadzony zastanie w dniu 10 marca 2018r. Sportową imprezę organizują: Zespół Szkół w Witaszycach w Witaszycach, Rada Sołecka w Witaszycach, Stowarzyszenie na Rzecz Witaszyc, Witaszycki Klub Sportowy WKS Witaszyce przy współdziałaniu Rady Sołeckiej Witaszyce.

Informacje dostępne są w dziale Dokumenty.

Stowarzyszenie na Rzecz Witaszyc ogłasza nabór uczestników do projektu „Żyjmy zdrowiej Panie, Panowie”.

Jest to już VI edycja działań, w ramach których będzie można aktywnie działając podnieść swoją sprawną fizyczną, intelektualną a przy okazji rozwinąć kompetencje społeczne.

Zapraszamy serdecznie!

14 grudnia 2017, w restauracji „Podmiejska” odbyło się spotkanie opłatkowe dla członków Stowarzyszenia i uczestników projektu „Żyjmy zdrowiej Panie, Panowie” – V edycji. 

Zdjęcia do obejrzenia w Galerii.

W dniu 26 października 2017 r. w Izbie Tradycji Witaszyc otwarto ekspozycję dotycząca historii powstania i działalności Cukrowni i Rafinerii Witaszyce.
Zapraszamy do zwiedzania w Bibliotece oraz do obejrzenia relacji z otwarcia w naszej Galerii.

Dnia 3 września 2017 r. Stowarzyszenie na Rzecz Witaszyc zorganizowało rajd rowerowy z Witaszyc do Lutyni n/Wartą, w którym uczestniczyły 54 osoby. Rowerzyści wyruszyli sprzed Restauracji „Podmiejskiej” w Witaszycach, gdzie zostali zapoznani z trasą i regulaminem wycieczki. Każdy z uczestników otrzymał zestaw startowy: zawieszkę z wyznaczoną trasą, regulamin wycieczki, wodę mineralną oraz słodycze.

Rodzinny festyn zorganizowany przez Radę Sołecka był okazją do wręczenia nagród właścicielom, którzy dbając o posesje upiększają krajobraz Witaszyc.

Foto z wręczenia oraz zdjęcia nagrodzonych posesji prezentujemy w naszej Galerii.

Stowarzyszenie na Rzecz Witaszyc po raz czternasty zorganizowało wypoczynek dla dzieci z sołectwa Witaszyce. W tym roku było to 52 uczestników, których radość można zobaczyć na zdjęciach.

W ramach akcji „Polska Biega” w sołectwie Witaszyce, dnia 10 czerwca 2017 r. odbyła się impreza sportowa IX edycja „Bieg Ulicami Witaszyc”,  impreza sportowa skierowana do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Impreza sfinansowana została ze środków funduszu sołeckiego, budżetu gminy oraz wsparcia od sponsorów. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie na Rzecz Witaszyc, sołectwo Witaszyce oraz Zespół Szkół w Witaszycach.

Zdjęcia z wydarzenia zamieszczamy w naszej Galerii.

W sobotę 10 czerwca 2017 r. Stowarzyszenie na Rzecz Witaszyc, Sołectwo Witaszyce i Zespól Szkół w Witaszycach  zorganizuje IX edycje „Bieg ulicami Witaszyc”, która ma zmobilizować do aktywności fizycznej młodszych i starszych biegaczy. Start do biegu godzina 1100, boisko szkolne Zespołu Szkół w Witaszycach,  ul. Szkolna 1a.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału, a wcześniej do zapoznania się z Regulaminem Biegu 2017, który zamieszczamy w dziale Dokumenty.

Podkategorie