Ponad 150 rowerzystów zjechało do Robakowa (Grab) na I Rajd Gwiaździsty szlakiem Jarocińskiej Wąskotorowej Kolejki Powiatowej. Cykliści z sześciu gmin: Jarocina, Żerkowa, Kotlina, Czermina, Gizałek i Zagórowa spotkali się przy moście nad rzeką Prosna, gdzie znajdują się tory po wąskotorówce.

W dniu 16 sierpnia 2015 roku z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc  i współudziale Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Jarocinie oraz samorządów i stowarzyszeń z wymienionych miejscowości odbył się rajd rowerowy szlakiem kolei wąskotorowej Witaszyce – Zagórów. Najliczniejsza grupa- 114 osób wystartowała z Witaszyc. Komandor rajdu pan Jerzy Baranowski prowadził uczestników wzdłuż szlaku kolejowego z Witaszyc poprzez Wolę Książęcą, Twardów, Racendów, Lubinie Małą, Sucha aż do Robakowa. Trasa liczyła ponad 21 km. Tutaj na zmęczonych, ale zadowolonych rowerzystów czekał ciepły posiłek i krótka historia „wąskotorówki” przedstawiona przez komandora rajdu. Uczestnicy otrzymali znaczki pamiątkowe i biuletyn wydany z tej okazji. Po nabraniu sił wszyscy ruszyli w drogę powrotną. Zakończenie rajdu dla cyklistów ruszających z Witaszyc odbyło się w nowo oddanej sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Witaszycach.

Zdjęcia z rajdu zamieszczamy w naszej galerii, a dokumentujący to wydarzenie film z rajdu dostępny jest na stronie Facebooka.