W scenerii witaszyckiego spichlerza odbyła się premiera filmu pt. „Nostalgia za ciuchcią”. Wzruszenie i łzy w oczach aktorów i zaproszonych gości były świadectwem, że wciąż żywa jest historia witaszyckiej ciuchci i będzie tak długo jak żyją ludzie, którzy ja tworzyli.

Pozostałe fotografie ze spotkania zamieszczamy w Galerii.

Na pokaz przybyło ponad sto osób. Inicjator filmu, pan Krzysztof Fic, opowiedział zebranym o pomyśle upamiętnienia na taśmie filmowej historii witaszyckich kolejarzy. Rok 2015 został ogłoszony przez burmistrza Jarocina Rokiem Kolejarzy. Inicjator, wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Witaszyc uznał, że warto byłoby nagrać film o nieistniejącej już kolejce wąskotorowej. Pomysł ten został przychylnie przyjęty przez władze Jarocina, szczególnie przez wiceburmistrza Roberta Kaźmierczaka. Do współpracy zaproszono dokumentalistkę i autorkę scenariusza Barbarę Białowąs oraz montażystę i operatora kamer Jana Jakuba Wiatrzyka, dźwięk realizował Dominik Bukowski. Przy realizacji filmu pomagał Amatorski Klub Filmowy JAR. Na początku września bieżącego roku rozpoczęły się prace nad filmem pt. "Nostalgia za ciuchcią". W filmie udział wzięli byli pracownicy kolejki wąskotorowej oraz osoby z nią związane. Film, a przy okazji wspaniały album ze zdjęciami, powstał ze środków funduszu sołeckiego wsi Witaszyce. 

Stowarzyszenie na Rzecz Witaszyc pragnie podziękować za pomoc w realizacji tego projektu pani Agnieszce Borkiewicz - dyrektorowi Publicznej Biblioteki Miasta i Gminy Jarocin oraz wszystkim, którzy swój czas i serce włożyli w powstanie tego dokumentu.