Dnia 16 stycznia 2016 r. po raz trzeci w Sali sportowej Gimnazjum w Witaszycach odbył się Memoriał im. Mieczysława Waszaka w Halowej Piłce Nożnej. Fotorelacja z tej imprezy  do zobaczenia w Galerii na naszej stonie (Galeria - przegląd).

Zawody zgromadziły na starcie siedem drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach. Mecze trwały 2 razy po 12 minut a zespoły w rozgrywkach grupowych stoczyły zacięte pojedynki grając systemem „każdy z każdym”. Do półfinałów awansowały dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. W czwórce najlepszych zespołów memoriału znalazły się drużyny: WKS 2 Witaszyce, Drużyna Zegara, Lmemesy oraz drużyna JAWS – Inwest.

W meczu finałowym spotkały się drużyny WKS 2 Witaszyce oraz Drużyna Zegara. Po bardzo ciekawym i zaciętym spotkaniu zwyciężyła drużyna WKS 2 Witaszyce, która w rzutach karnych pokonała Drużynę Zegara 2:1. Trzecie miejsce w memoriale zajęła drużyna JAWS – Inwest.W memoriale ponadto wystąpiły zespoły: Gimnazjum w Witaszycach, Grajki z Bajki, WKS 1 Witaszyce.

W przerwie rozgrywek zespołów seniorskich na boisku pojawili się młodzi zawodnicy WKS Witaszyce, którzy rozegrali swój mecz. Wszystkich młodych sportowców pamiątkowymi medalami nagrodziła pani Anna Waszak.

Podczas memoriału prowadzona była klasyfikacja na: NAJLEPSZEGO STRZELCA – Jakub Walczak (Grajki z Bajki), NAJLEPSZEGO BRAMKARZA - Dawid Śmigielski (WKS 2 Witaszyce) , NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA – Mariusz Stawicki (Drużyna Zegara). Wyróżnieni zawodnicy zostali nagrodzeni dyplomami i okolicznościowymi statuetkami.

Wszystkie zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami. Najlepsze trzy zespoły nagrodzone zostały dodatkowo pamiątkowymi pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. Każdy z uczestników otrzymał posiłek regeneracyjny oraz napoje. Organizatorami memoriału byli: Gimnazjum w Witaszycach, Stowarzyszenie na Rzecz Witaszyc, Rada Sołecka w Witaszycach, WKS Witaszyce.