Dnia 3 września 2017 r. Stowarzyszenie na Rzecz Witaszyc zorganizowało rajd rowerowy z Witaszyc do Lutyni n/Wartą, w którym uczestniczyły 54 osoby. Rowerzyści wyruszyli sprzed Restauracji „Podmiejskiej” w Witaszycach, gdzie zostali zapoznani z trasą i regulaminem wycieczki. Każdy z uczestników otrzymał zestaw startowy: zawieszkę z wyznaczoną trasą, regulamin wycieczki, wodę mineralną oraz słodycze.

W organizacji wycieczki pomagali członkowie Stowarzyszenia RoweLOWE z Jarocina. Ustaloną trasą rowerzyści dotarli do Ośrodka Agroturystycznego w Lutyni. W czasie wypoczynku uczestnicy wycieczki zwiedzili ośrodek i skorzystali z przygotowanego posiłku, sfinansowanego ze środków Gminy Jarocin oraz wpisowego uczestników imprezy sportowej.

Podczas odpoczynku przeprowadzono konkurs sprawnościowy; wszyscy uczestnicy pokonali trasę i dotarli na miejsce docelowe. Każda grupa uczestniczyła w konkursie rozrywkowym, prezentowano dowcipy, śpiewano piosenki. Uczestnicy zostali nagrodzeni latarkami, które zostały sfinansowane ze środków funduszu sołeckiego.

Trasa wycieczki przebiegała wzdłuż urokliwych miejsc Szwajcarii Żerkowsko-Czeszewskiej i nadrzecza Warty. Podczas postoju uczestnicy zwiedzili kościół w Dębnie. Wycieczka przebiegała w miłej, serdecznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy szczęśliwie dotarli z powrotem do Witaszyc, mimo, że od Jarocina towarzyszył nam ulewny deszcz. Rowerzyści pokonali trasę 52,6 km.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii w naszej Galerii, a w przyszłych latach do udziału w tego typu imprezach.